Olympiáda regionálních znalostí na Rychnovsku pro žáky 2. st. ZŠ

realizátor: Sdružení SPLAV, z.s. v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II. v SO ORP Rychnov n/K.

 

Sdružení SPLAV, z.s. zve žáky 2.stupně ZŠ na již 3. ročník Olympiády regionálních znalostí pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martina Červíčka, brig. gen. v.v.

Video z finále 1.kola a malé ohlédnutí za Olympiádou naleznete zde a záznam z druhého ročníku online zde.

 

Olympiáda začíná ve středu 6.října 2021 třídním testem z 50ti otázek týkajících se historie, osobností, kultury, sportu, přírody a zeměpisu v okrese Rychnov n.Kn., který budou žáci řešit v tříčlenných družstvech a bude probíhat online, kdekoliv. 10 nejlepších družstev postoupí do finálového kola, které se bude konat ve středu 3.listopadu 2021 ve Společenském centru v Rychnově n.Kn. za přítomnosti pana hejtmana, a kde budou soutěžící řešit zábavný kvíz z otázek volitelné obtížnosti týkajících se opět historie, osobností, kultury, sportu, přírody a zeměpisu v našem regionu. Budou také prezentovat práci, kterou připraví a odevzdají předem na jedno z vybraných regionálních témat. Témata a otázky olympiády připravují a budou hodnotit členové odborné poroty. Finále moderuje Honza Dušek. Podrobnosti naleznete zde.

Nejen pro výherce, ale i pro všechny žáky, kteří postoupí do druhého kola, jsou připravené hodnotné ceny.

 

Zájemci se mohou přihlásit elektronicky zde, nebo emailem na map%z%sdruzenisplav.cz ve znění škola, jméno družstva, jména tří soutěžících + třída a věk + označení kapitána, kontaktní telefon a email na učitele.

 

Kontaktní osoba: Ing. Vendula Fečková (e-mail: vendula%z%sdruzenisplav.cz, tel. č.: 777 227 492)