Olympiáda regionálních znalostí na Rychnovsku pro žáky 2. st. ZŠ

Realizátor: Sdružení SPLAV, z.s. v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II. v SO ORP Rychnov n/K.

 

Školy se mohou začít přihlašovat do již druhé Olympiády regionálních znalostí pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D..

Video z finále 1.kola a malé ohlédnutí za Olympiádou naleznete zde https://www.youtube.com/watch?v=bD8t0ixUCmA.

Olympiáda začne v termínu 12. - 16.10. 2020 třídním testem z 50ti otázek týkajících se historie, osobností, kultury, sportu, přírody a zeměpisu v okrese Rychnov n. Kn., který budou žáci řešit v tříčlenných družstvech a bude probíhat u vás ve škole, za přítomnosti jednoho z členů naší odborné poroty.

10 nejlepších družstev postoupí do finálového kola 11.11. 2020 ve Společenském centru RK, kde budou řešit zábavný kvíz z otázek volitelné obtížnosti týkajících se opět historie, osobností, kultury, sportu, přírody a zeměpisu v našem regionu. Budou také prezentovat práci, kterou připraví a odevzdají předem na jedno z vybraných regionálních témat. Témata a otázky olympiády připravují a budou hodnotit členové odborné poroty.

Moderuje Honza Dušek.

Nejen pro výherce, ale i pro všechny žáky, kteří postoupí do druhého kola, jsou připravené hodnotné ceny.

Zájemci se přihlaste co nejdříve, počet družstev, resp. počet přihlášených škol je limitován kapacitou odborné poroty

Přihlásit se můžete elektronicky zde, nebo emailem na map%z%sdruzenisplav.cz ve znění škola, jméno družstva, jména tří soutěžících + třída a věk + označení kapitána, kontaktní telefon a email na učitele

Můžete zároveň s přihláškou zaslat termín 1.kola u vás ve škole, který by se vám hodil. Všichni přihlášení žáci z jedné školy mohou 1.kolo psát společně v jedné (jakékoliv) třídě.

 

Plakátek na jednu stranu, ideální na nástěnku (ke stažení zde), nebo na strany dvě (ke stažení zde), kde je informací více. 

 

Kontaktní osoba: Ing. Vendula Fečková (e-mail: vendula%z%sdruzenisplav.cz, tel. č.: 777 227 492)