Olympiáda regionálních znalostí

pro žáky 2.stupně základních škol na Rychnovsku, Kostelecku a Dobrušsku

Sdružení SPLAV, z.s. pořádá 4. ročník Olympiády regionálních znalostí.

Malé ohlédnutí z 1. a 3. ročníku olympiády v podobě krátkého videa naleznete zde a zde, záznam z druhého ročníku online zde.

Olympiáda začíná ve středu 12. října 2022 s třídním testem z 50ti otázek týkajících se historie, osobností, kultury, sportu, přírody a zeměpisu v okrese Rychnov n. Kn., který budou žáci řešit v tříčlenných družstvech (libovolně smíšených) a bude probíhat online. Mohou ho tak vyplnit kdekoliv na počítači s internetem mezi 13:00 - 16:00 hod.

10 nejlepších družstev postoupí do finálového kola, které se bude konat ve středu 2.listopadu 2022 ve Společenském centru v Rychnově n.Kn. za přítomnosti mnoha významných osob regionu, a kde budou soutěžící řešit zábavný kvíz z otázek volitelné obtížnosti týkajících se opět historie, osobností, kultury, sportu, přírody a zeměpisu v našem regionu. Budou také prezentovat práci, kterou připraví a odevzdají předem na jedno z vybraných regionálních témat. Témata a otázky olympiády připravují a budou hodnotit členové odborné poroty. Finále moderuje Honza Dušek.

Nejen pro výherce, ale i pro všechny žáky, kteří postoupí do druhého kola, jsou připraveny hodnotné ceny.

 

Zájemci se mohou přihlásit do konce září 2022 elektronicky zde, nebo emailem na map%z%sdruzenisplav.cz ve znění škola, jméno družstva, jména tří soutěžících + třída a věk + označení kapitána, kontaktní telefon a email na učitele.

Leták ke stažení zde.